مشکلات منطقه بومی کرهرود

مشکلات منطقه بومی کرهرود

منطقه بومی کرهرود با قدمتی بیش از دو هزار وپانصد سال شایسته بهترینهاست که متاسفانه نه تنها بهترینها را از آن دریغ نموده اند، آشکارا از ساده ترین و ابتدایی ترین خدمات و امکانات شهری بی بهره است.

برای دیدن بقیه مطلب روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

مشکلات منطقه بومی کرهرود

منطقه بومی کرهرود با قدمتی بیش از دوهزاروپانصد سال شایسته بهترینهاست که متاسفانه نه تنها بهترینها را از آن دریغ نموده اند، آشکارا از ساده ترین و ابتدایی ترین خدمات و امکانات شهری بی بهره است.

مهمترین مشکلات و کمبودهای مناطق بافت بومی:

1)  بی توجهی به بازسازی معابر اصلی از جمله خیابان شهدای صفری( کوچه حمام، و درامتداد آن محله سادات و ...)

2)  عدم ساخت دیوار ساحلی رودخانه در محله های مسکونی و مورد نیاز از جمله در مسیر خط برگشت وسایل نقلیه واقع در روبروی درمانگاه، محله قلعه حاج ربیع که از ساده ترین امکانات شهری نیز بی بهره است .

3)  عدم لایروبی رودخانه کرهرود در مناطق مسکونی که در فصل گرما باعث آلودگی محیط شده و غیر قابل تحمل می باشد.

4)  نداشتن برنامه ای جامع و مدون برای حفظ اراضی کشاورزی و باغات شهر که توسط افراد سود جو در حال تخریب و فروش می باشد.

5)  منطقه بومی کرهرود با قدمت یکهزاروسیصد ساله که زمانی دارای حوزه علمیه بوده و به عنوان دارالمؤمنین در نزد حوزه های علمیه و در سطح منطقه نیز مطرح بوده  در حال حاضر به لحاظ نزدیک بودن به شهر اراک  به یکی از مهاجر پذیر ترین شهر های استان تبدیل شده و عوارض و تبعات سوء ناشی از مهاجرت، قطعاً در آینده ای نزدیک این شهر را در زمره مناطق آسیب پذیر و جرم خیز قرار خواهد داد که البته در حال حاضر نیز به صورت محلی برای خلاف خلافکاران درآمده است.

6)  سیستم فاضلاب شهری اختصاصاً برای مجتمع مسکونی تعاونی فرهنگیان فراهان اجرا شده و این خود بیانگر نوعی تبعیض آشکار می   باشد و گویا سایر شهروندان لیاقت بهره مندی از امکانات بهداشت شهری را ندارند.

7)  در سال 1382هجری شمسی ساختار جمعیتی و جغرافیایی و ... کرهرود دارای شرایطی بوده که به عنوان شهر مورد تصویب واقع گردیده و در آن سال مناطق جدید گسترش چندانی نداشته و تمام پیشرفتهای فعلی در طی چند سال اخیر در آن مناطقی به وجود آمده که روزگاری حتی وجود خارجی نداشته  به وجود آمده و در اصل اهالی بومی کرهرود با قدمت بیش از 1300ساله قربانی بی توجهی قرار گرفته اند.

8)  مشکلات ایاب و ذهاب درون شهری و برون شهری و عدم توجه نسبت به این مهم خصوصاً درزمینه  تاکسی های واگذاری که هم اکنون به هر کاری غیر از حمل و نقل مسافر در کرهرود می پردازند

9)  عدم وجود پاسگاه و یا لااقل کیوسک برای استقرار مامور انتظامی و ایجاد امنیت در شهر کرهرود و همچنین نبود گشتهای پیاده در منطقه بومی

10)      گرایش اعضا شورا به مناطق خاصی از شهرمصرف اعتبارات اختصاص یافته به کاهش آلاینده ها در امری که هیچ ارتباطی با ایجاد فضای سبز و یا کاهش آلودگی ندارد

11)  عدم خدمت رسانی مناسب درمانگاه کرهرود و شبانه روزی نبودن آن و دایر نبودن بخش تزریقات و پانسمان وهمچنین برخورد نامناسب بیشتر پرسنل  آن از همه مهمتر عدم پیگیری آمبولانس تخصیصی به این واحد خدمات درمانی

 

/ 0 نظر / 25 بازدید